õhk-vesi soojuspumbad
Õhk-vesi soojuspump sobib ideaalselt neile, kes soovivad oma maja kütta soojuspumbaga, kuid ei oma suurt krunti, või ei soovi oma krunti üles kaevata. Õhk-vesi soojuspump koosneb peamiselt kahest elemendist, milleks on sise- ja välisosa. Lihtsalt öeldes, kogub soojuspumba välisosa õuest (õhust) soojusenergiat ning edastab selle soojuspumba siseosasse, kust soe õhk jagatakse maja jaotussüsteemi.

Kuidas toimib õhk-vesi soojuspump?
Õhk-vesi soojuspumbad kasutavad sooja loomiseks soojusenergiat, mis on salvestunud välisõhku. Energiakandjaks siseruumides on antifriis või vesi. Õhk- vesi soojuspumba peamiseks eeliseks näiteks maasoojuspumpade ees on kollektori puudumine ning üldiselt soodsam maksumus.
Valides oma küttelahenduseks õhk-vesi soojuspumba võite säästa kuni 70% energiakuludest, võrreldes näiteks tavalise elektriküttega. Nagu õhk- õhk soojuspump, ammutab ka õhk- vesi soojuspump toodetava energia välisõhust. Lihtsalt öeldes, tähendab see, et küttesüsteemi tõhusus sõltub väljas olevast temperatuurist. Kui ilmad lähevad väga külmaks, kasutab soojuspump oma lisasoojendit, ehk te ei pea kunagi muretsema soojast veest ilmajäämise, või muu sarnase pärast. Suurel enamusel õhk-vesi soojuspumpadel on kasutusel välis- ja siseosa vahel gaas, aga on ka erinevaid lahendusi, kus gaasisüsteem on tehases sisse ehitatud. Valides vesi-vesi variandi (ilma gaasita) on oht juhul kui peaks tekkima voolukatkestus - et vesi külmub seadmes ära. Gaasilahenduste puhul sellist ohtu pole.